خانه » تازه ها » بریدن درختان کوی ” چم گنجشکی ” یاسوج با لودر!

بریدن درختان کوی ” چم گنجشکی ” یاسوج با لودر!

معاون توسعه مدیریت و منابع علوم پزشکی یاسوج گفت: علوم پزشکی در رابطه با ماجرای چم گنجشکی تابع قانون است اما عمل به تعهدات توسط طرفین مقابل نیز لازم است.

یاسوج بریدن درخت محیط زیست شهروان

به گزارش ایسنا، رحیم استوار در نشست خبری با خبرنگاران افزود: با توافق و قرارداد منعقد شده، در سالهای قبل ۱۱ هکتار زمین توسط منابع طبیعی به دانشگاه علوم پزشکی جهت ایجاد فضای سبز داده شد. در راستای ایجاد فضای سبز در این زمین ۴ میلیارد تومان هزینه درختکاری،  سیستم های آبیاری و توسعه فضای سبز شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: با مطرح شدن موضوع ایجاد تصفیه خانه اضطراری آب یاسوج با برگزاری جلسات و توافقی مقرر شد که ۱.۸ دهم هکتار زمین چم گنجشکی برای ایجاد تصفیه خانه فاضلاب در شهر یاسوج اختصاص یابد و متولیان نسبت به تحویل زمین معوض در مکان دیگری اقدام کنند.

استوار تصریح کرد: دستگاه اجرا کننده طرح پیش از عمل به تعهد با ورود به محدوده چم گنجشکی با آوردن لودر نسبت به تخریب تمام زیرساخت های موجود و قطع درختان اقدام کرد.

وی ادامه داد: ما برای اجرای تصفیه خانه آب یاسوج زمین داده ایم و در سه جلسه برگزار شده نیز قرار شد زمین معوض داده شود که یکی از موارد واگذاری زمینی بود که جزئی از خود سایت دانشگاه بود و در نتیجه زمین خود دانشگاه به دانشگاه داده شود. قرار است زمین معوض به دانشگاه علوم پزشکی واگذار شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه رسالت علوم پزشکی سلامت مردم است و سلامت و حوزه آب نیز از موارد مهم و مورد توجه علوم پزشکی است عنوان کرد: این بی انصافی است که مدیری مسائلی مانند اینکه علوم پزشکی ساخت آلاچیق را بر تامین آب ترجیح می دهد بیان کند. زیرساختهای اقامتی و  فضای سبز از نیازهای به حق علوم پزشکی استان است و با مقایسه این ظرفیت ها با استان های هم سطح این موضوع قابل درک است.

وی بر اجرای قانون و تمکین به قانون توسط دانشگاه علوم پزشکی، تاکید و اضافه کرد: عده ای در این ماجرا حاشیه ایجاد می کنند.