خانه » تازه ها » بریدن درخت، اعتراض جدید و عجیب باغداران مشگین‌شهری

بریدن درخت، اعتراض جدید و عجیب باغداران مشگین‌شهری

باغداران مشگین‌شهری به شکل عجیبی اعتراض خود را با قطع درختان سیب خود خطاب به مسؤولان نشان دادند.

%d8%a8%d8%b1%db%8c%d8%af%d9%86-%d8%af%d8%b1%d8%ae%d8%aa-%d8%b3%db%8c%d8%a8-%d9%85%d8%ad%db%8c%d8%b7-%d8%b2%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در حالی که باغداران مشگین‌شهر بعد از زحمات طاقت‌فرسا محصول تولید شده سیب خود را به قیمت نازل و نصف قیمت تمام شده محصول به فروش رساندند، از روی ناراحتی و نشان دادن اعتراض خود به این وضعیت رکود با اره به جان درختانشان افتادند تا با قطع این درختان چوب آن را به کارخانه‌های چوب‌بری شمال کشور ارسال کنند.
از آغاز این کار اعتراض‌آمیز ۱۰ هزار تن چوب درختان سیب به مقصد شمال کشور بارگذاری شده و همچنان این کار به شکل عجیبی ادامه دارد.
مشگین‌شهر که در تولید ۳۵۰ هزار تن محصول سردرختی سرآمد تولید میوه در استان اردبیل است، در تولید سیب از نوع سیب سرخ طعم‌دار با مزه خاص شهرت ملی و حتی جهانی دارد به طوری که در دهه ۸۰ صادرات سیب به کشورهای حاشیه خلیج فارس رونق خاصی داشته اما امروزه به جای مشتریان سیب، اره برقی به جان این درختان افتاده تا آنها را از ریشه و بن نابود کند.
باغداران منطقه در حالی که با اعتراض به قیمت پایین محصولشان حتی فروش کمتر از ۶۰۰ تومان گله‌مند این اوضاع بودند، اعلام کردند که بهتر است به جای تولید سیب از قبل فروش چوب این درختان درآمدی برای خودمان کسب کنیم.
اما با توجه به سرمازدگی زودرس سالانه در باغات مشگین‌شهر، تغییر الگوی کشت نیز در دستور کار مسؤولان جهاد کشاورزی قرار گرفته به طوری که با این تغییر الگوی کشت توان تولید متفاوت‌تر است.