خانه » تازه ها » برگزاری مراسم روز درختکاری در مدارس ماسال

برگزاری مراسم روز درختکاری در مدارس ماسال

روز درختکاری، شهرستان ماسال، زیست بوم، محیط زیست، شهروانهمزمان با هفته منابع طبیعی، مراسم روز درختکاری با حضور مسئولان شهرستان ماسال، در مدرسه نادعلی پور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، معاون فرماندار ماسال روز شنبه در این مراسم با تاکید بر لزوم حفظ منابع طبیعی اظهار داشت: باید از منابع طبیعی به عنوان میراث گرانبهایی که از گذشتگان به ما رسیده است، به درستی حراست کنیم.
اسماعیل قاسمی با اشاره به اهمیت درختکاری در دین مبین اسلام گفت: وقتی که پیامبر(ص) کاشت درخت را به عنوان یکی از کارهایی که در آخرت به داد مومن می رسد، عنوان می دارند؛ نشان از اوج توجه اسلام به حفظ منابع طبیعی است.
وی گسترش فرهنگ درختکاری در جامعه را امری راهبردی برای رفع مشکلات زیست محیطی ذکر و اضافه کرد: آموزش و پرورش به عنوان نهادی که در فرهنگ سازی نقش بسزایی را ایفا می کند، باید این فرهنگ را بین دانش آموزان نهادینه کند.
در این مراسم دانش آموزان مدرسه نادعلی پور، در حرکتی نمادین ۱۰ اصله نهال را که هر کدام به نام یکی از شهدای این شهرستان مزین شده بود ، در محوطه این مدرسه کاشتند.
شهرستان ماسال با دو بخش مرکزی و شاندرمن، در ۴۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
پانزدهم تا بیست و یکم اسفندماه هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.

کلید واژه ها: محیط زیست، شهرستان ماسال، مدرسه نادعلی، روز درختکاری، مشکلات زیست محیطی، استان گیلان، هفته منابع طبیعی، زیست بوم