خانه » تازه ها » برداشت چوب از جنگل های گیلان به صفر خواهد رسید

برداشت چوب از جنگل های گیلان به صفر خواهد رسید

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از عملیاتی شدن توقف بهره برداری از جنگل خبر داد و گفت: گیلان کمترین میزان برداشت چوب را داشته است که از این پس این رقم به صفر خواهد رسید.

جنگلهای گیلان شهروان محیط زیست

به گزارش ایسنا، محسن یوسف پور در دیدار نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: با توجه به فرامین مقام معظم رهبری و تاکید دولت درخصوص حفظ و صیانت از منابع طبیعی کشور و در راستای اجرای طرح توفق برداشت و بهره برداری چوبی از جنگل، رویکرد سازمانی پاسداران منابع طبیعی بر این است که با تمام قوا در حفظ و نگهداشت منابع موجود تلاش کنند و از این پس اجازه هیچگونه برداشت چوب از جنگل را نخواهیم داد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان از عملیاتی شدن توقف بهره برداری از جنگل خبر داد و افزود: نگرانی‌هایی که برای بیکار شدن برخی افراد در راستای اجرای طرح توقف بهره برداری از جنگل  وجود داشت، مرتفع شده است.

وی تصریح کرد: گیلان به عنوان یک استان پیشگام در اجرای این طرح چند سالی است که با قطع درختان جنگلی مخالفت کرده و کمترین میزان برداشت چوب را داشته است که از این پس این رقم به صفر خواهد رسید.

این مقام مسئول منابع طبیعی را بستر و زیرساخت عمران و توسعه دانست و عنوان کرد: بدون در نظر گرفتن مفاهیم و نقش منابع طبیعی نمی‌توان هیبچ اقدام پایداری را متصور شد.

یوسف پور به ممنوعیت قطع درختان جنگلی و برداشت چوب آلات جنگلی حتی درختان خشکیده و ریشه کن شده اشاره کرد و گفت: تمامی شرکت‌های بهره برداری که تاکنون فعالیت می‌کردند، اجازه نخواهند داشت هیچ گونه بهره برداری چوبی از جنگل‌های طبیعی انجام دهند.

مدیرکل منابع طبیعی گیلان خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن اعتبارات مناسب تخصیص یافته، راهکارهای خوبی برای جلوگیری از بیکاری بهره برداران از جنگل تصویب شده است و تمامی تلاشگران این عرصه به جای برداشت از جنگل فقط به حفاظت و احیای این نعمت‌های خداوندی اهتمام کرده و انجام وظایف حفاظتی و نگهداری از عرصه‌های منابع طبیعی را عهده دار خواهند بود.