خانه » تازه ها » بانک اقتصادنوین ۱۵ هزار اصله درخت در استان خوزستان می کارد

بانک اقتصادنوین ۱۵ هزار اصله درخت در استان خوزستان می کارد

در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی بانک اقتصادنوین، تفاهم‌نامه احداث “پردیس نوین ۲″ با صندوق ملی محیط‌زیست به امضا رسید.

درختکاری خوزستان محیط زیست شهروان

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانک اقتصادنوین، بر اساس این تفاهم‌نامه با حمایت بانک اقتصادنوین ۱۵ هزار اصله درخت در منطقه “کوت عبدالله” شهر اهواز که از کانون‌های تولید ریزگردهای منطقه به شمار می‌رود، غرس می‌شود که تاثیر مستقیمی در بهبود شرایط اقلیمی این منطقه دارد.
علی اصغر سفری مدیرعامل بانک اقتصادنوین، در مراسم امضا و تبادل این تفاهم‌نامه طی سخنانی با اشاره به حضور بانک اقتصادنوین در عرصه‌های اجتماعی گفت: بانک در سال‌های فعالیت خود اقدامات تاثیرگذار متعددی در عرصه‌های اجتماعی داشته که ساخت پردیس نوین یک و دو از جمله مهمترین این اقدامات به شمار می‌رود.
وی گفت: حفاظت و صیانت از محیط‌زیست از جمله الزامات زندگی در عصر حاضر و بانک اقتصادنوین با درک اهمیت این موضوع نسبت به ساخت دو پردیس در تهران و اهواز اقدام کرده که اثر این تصمیم بانک اقتصادنوین تا سالیان طولانی ادامه دارد.
سفری گفت: موضوع ریزگردها و آلودگی هوای استان خوزستان و شهر اهواز در سال جاری مشکلاتی برای هموطنان ما در این منطقه ایجاد کرد و این شرایط موجب شد که راه‌اندازی پردیس نوین ۲ در این منطقه در دستور کار قرار گیرد. اهمیت موضوع به گونه‌ای بود که کارگروه ویژه‌ای برای این مهم در بانک اقتصادنوین تشکیل شد در نهایت مقرر شد با همراهی و همکاری سازمان حفاظت محیط‌زیست و صندوق ملی محیط‌زیست این پردیس راه‌اندازی شود.
مدیرعامل بانک اقتصادنوین ضمن قدردانی از حسن توجه اعضای هیات‌مدیره بانک اقتصادنوین در موافقت با احداث پردیس نوین ۲ در استان خوزستان گفت: بانک اقتصادنوین توجه به حوزه‌های اجتماعی را از تکالیف خود می‌داند و به آن پایبند است.
سفری ابراز امیدواری کرد با راه‌اندازی پردیس نوین ۲ در استان خوزستان این بانک دین خود را به مردم خونگرم این منطقه ادا کرده باشد.
هومان لیاقتی مدیرعامل صندوق ملی محیط‌زیست نیز در این مراسم گفت: گروه‌های زیست‌محیطی در کشورهای پیشرفته به همت بنگاه‌های اقتصادی تشکیل شده و در جمهوری اسلامی ایران هم در این بخش اقدامات خوبی انجام شده که حضور بانک اقتصادنوین در این عرصه از جمله این اقدامات به شمار می‌رود.
وی گفت: بانک اقتصادنوین در حضوری موثر سال گذشته پردیس نوین یک را در منطقه پردیسان تهران تاسیس کرد که کمک شایانی به بهبود کیفیت هوای این منطقه در شهر تهران داشت.
وی افرود: این بانک با درایت و دقت مثال‌زدنی منطقه “کوت عبدالله” را برای راه‌اندازی پردیس نوین ۲ انتخاب کرده که از مناطق محروم و کانون تولید ریزگرد در منطقه به شمار می‌رود.
لیاقتی افزود: با راه‌اندازی این پردیس کیفیت هوای این منطقه به شکل چشمگیری بهبود می‌یابد.

وی تاکید کرد: در پردیس نوین۲  پانزده هزار اصله نهال متناسب با اقلیم منطقه غرس می‌شود.
وی گفت: غرس درخت‌های پردیس نوین۲ همزمان با هفته درختکاری آغاز خواهد شد و همزمان با بهار به پایان می‌رسد.
در این مراسم هادی حیدرزاده رئیس سابق سازمان حفاظت محیط‌زیست استان تهران و نماینده تام‌الاختیار شهرداری تهران در احداث فضای سبز استان خوزستان طی سخنانی ضمن قدردانی از رویکرد بانک اقتصادنوین در احداث پردیس نوین ۲ در این استان گفت: منطقه “کوت عبدالله” از کانون‌های تولید ریزگرد در منطقه است که اقدام بانک اقتصادنوین در ساخت این پردیس بسیار تاثیرگذار است.
وی با اشاره به اینکه اقدام بانک اقتصادنوین در امضای تفاهم‌نامه با صندوق ملی محیط‌زیست اقدامی ملی است، افزود: آثار مثبت احداث پردیس نوین ۲ برای کل کشور است.

وی ابراز امیدواری کرد با اقدامات صورت گرفته به زودی شاهد حل مشکل ریزگردها در منطقه خوزستان باشیم.

پارسال بانک اقتصادنوین طی تفاهم‌نامه‌ای منعقده با سازمان حفاظت محیط‌زیست پردیس نوین را در منطقه پردیسان تهران بیش از هفت هزار اصله درخت احداث کرد.