خانه » تازه ها » باغ سیب کرج به سامانه آبیاری نوین آماده شد

باغ سیب کرج به سامانه آبیاری نوین آماده شد

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری‌ کرج‌ بر ضرورت احیای ۸۰ هکتار از باغ سیب‌که به دانشگاه علامه واگذار شده تأکید کرد.

سیستم آبیاری درخت باغ سیب کرج محیط زیست شهروان

«محمدرضا زین‌العابدینی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: مجموع باغ سیب‌کرج حدود ۳۴۰ هکتار است‌که ۲۷۲ هکتار آن در اختیار بنیاد مستضعفان قرار دارد.

وی ادامه داد: احیای این ۲۷۲ هکتار توسط شرکت کشت و صنعت مطهری در حال انجام است و طبق پیش‌بینی‌های انجام شده تا آخر سال به پایان می‌رسد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری‌ کرج‌ افزود: به جز این، بیش از ۸۰ هکتار از این باغ چند سال پیش به دانشگاه علامه طباطبایی واگذار شده که در شرایط فعلی وضعیت خوبی ندارد.

این مسئول توضیح داد: در بخشی از این ۸۰ هکتار درخت‌ها خشک شده‌اند و در بخشی نیز سبزی و صیفی کشت می‌شود که این به دغدغه‌ای برای مردم و مسئولان کرج تبدیل شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری‌ کرج تصریح کرد: بدون شک دانشگاه علامه باید نسبت به احیای این بخش منفک شده از این باغ اقدام کند یا شرایط واگذاری آن را فراهم کند.

زین العابدینی دربخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به سیستم آبیاری در باغ سیب‌کرج، توضیح داد: از آنجایی‌که باغ سیب وسعت زیادی دارد نمی‌توان برای‌آبیاری درخت‌های آن از سیستم سنتی استفاده‌ کرد.

وی ادامه داد: برای آبیاری درخت‌های این باغ از سیستم آبیاری نوین استفاده می‌شود تا هیچ درختی تشته نماند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری‌ کرج‌ یادآور شد: برای تکمیل سیستم آبیاری این باغ جهاد کشاورزی استان باید طبق قانون سوبسیدهایی در نظر بگیرد.