خانه » تازه ها » بازار سوزان ذغال،کارگذار ویران جنگل‌های دست کاشت

بازار سوزان ذغال،کارگذار ویران جنگل‌های دست کاشت

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از کشف و ضبط محموله سه تنی چوب قاچاق تاغ در بخش مرکزی آران و بیدگل خبر داد.

درخت زغال محیط زیست شهروان

رضا شفیعی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: به دنبال گزارش مردمی ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی با کمک نیروی انتظامی بخش مرکزی موفق شدند نیسان حامل سه تن چوب قاچاق را در سفید شهر بخش مرکزی آران و بیدگل کشف و ضبط کنند.

وی با بیان اینکه قاچاقچیان پس از اطلاع از حضور مأموران نیسان خود را رها و فرار کردند، تصریح کرد: این محموله قاچاق چوب پس از کشف و ضبط جهت سیر مراحل قانونی به پارکینگ نیروی انتظامی فرستاده شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل قاچاق چوب و زغال را عامل تخریب جنگل‌های دست کاشت این منطقه دانست و گفت: سودجویان برای رسیدن به سودهای کلان و بازار سیاه پر رونق زغال، اقدام به قطع درختان و زغال گیری می‌کنند.

شفیعی تاکید کرد: حفظ و نگهداری جنگل‌های دست کاشت بیابانی به علت کویری بودن و هجوم شن‌های روان در منطقه آران وبیدگل اهمیت ویژه‌ای دارد.

به گزارش ایسنا، آران و بیدگل با ۱۲۰ هزار هکتار جنگل دست کاشت تاغ و قره داغ و مالچ پاشی رتبه نخست کشور را در مقابله با بیابان زایی دارد.