خانه » تازه ها » ارزشمندی زاگرس برای زندگانی کشور/در زمینه نگهداری ذخایر ژنتیکی کوتاهی کردیم

ارزشمندی زاگرس برای زندگانی کشور/در زمینه نگهداری ذخایر ژنتیکی کوتاهی کردیم

معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اهمیت جنگل‌های زاگرس برای حیات کشور گفت: در حفظ ذخایر ژنتیکی زاگرس تعلل و تأخیر کرده‌ایم.

تغییر پارامترهای اقلیمی، زاگرس، سایت شهروان، شهروان، محیط زیست، زیست بوم

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل آقایی صبح امروز در مراسم افتتاح باغ ملی گیاه شناسی زاگرس با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی مسئول تامین امنیت غذایی و به تبع حفظ پوشش گیاهی، ذخایر ژنتیکی و آبادانی کشور است، اظهار داشت: منطقه زاگرس برای کشور اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه جنگل های زاگرس هم برای حیات، بهبود آب و هوای کشور و هم از بعد ذخایر ژنتیکی جایگاه ویژه ای دارند، تصریح کرد: تعلل و تاخیری که در حفظ ذخایر ژنتیکی منطقه زاگرس صورت گرفته یکی از نقصان های کاری ما است.

معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور و مرکز تحقیقات کشاورزی لرستان قصد جدی و باثبات برای حفظ ذخایر ژنتیکی زاگرس در این باغ گیاهشناسی دارند، افزود: وزارت جهاد کشاورزی از هرگونه اهتمام و کوشش و کمک مالی برای بهره برداری هرچه سریع تر باغ گیاهشناسی زاگرس دریغ نمی کند.

آقایی با اشاره به اینکه در آینده نه چندان دور این باغ گیاه شناسی به عنوان یک مرکز پژوهشی مورد استقبال مسئولان و دانشمندان جهان قرار می گیرد، گفت: در کشور هم مسئولان مختلف زاگرس نشین تشکل هایی دارند و در ابعاد مختلف موضوعات را بررسی و پایش می کنند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور از جنگل ها و مناطق زاگرس بازدید کردند و حامی جدی این منطقه هستند، تصریح کرد: امروز خوشحالیم که سفارش و تاکید رئیس جمهور و وزیر به عرصه ظهور پیوسته است.

معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: مردم هر روز اینجا را رصد می کنند و نباید شرایطی به وجود آید که بگویند مسئولان آمدند و افتتاح کردند و امروز خبری نیست.

آقایی یادآور شد: باید بهره برداری از این باغ را جدی و محکم پیگیری کنید.