خانه » تازه ها » اخطاریه زیست محیطی به متخلفان مدیریت پسماند در شهرستان پاکدشت ابلاغ شد

اخطاریه زیست محیطی به متخلفان مدیریت پسماند در شهرستان پاکدشت ابلاغ شد

سوء مدیریت در خصوص ساماندهی مناسب و قانونی پسماندهای عادی در شهرستان پاکدشت منجر به صدور اخطاریه زیست محیطی برای متصدیان مربوطه شد.

به گزارش ایسنا، عزیز عبدل زاده رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت با اعلام این خبر افزود: طی بازدیدهای مکرر کارشناسی و بنابرگزارش های ماموران یگان حفاظت محیط زیست این اداره، متاسفانه مواردی دال بر تخلیه غیرمجاز پسماند در گودها و معادن متروک و بعضاً سوزاندن آنها و عدم انتقال پسماندهای عادی به مکان دفن زباله شهرستان مشاهده شد که عمل ارتکابی جرم و خلاف قوانین و مقررات زیست محیطی می باشد.

وی گفت: این اداره با ابلاغ اخطاریه زیست محیطی به متصدیان مربوطه خواست تا در مهلت تعیین شده نسبت به رفع نقایص موجود، پاکسازی محل و انتقال پسماندها به صورت مداوم به مکان دفن زباله اقدام و نتیجه را به محیط زیست اعلام نمایند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت با اشاره به ضرورت تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی کشور گفت: بر مبنای قانون و به منظور حفظ محیط زیست کشور از اثرات زیانبار پسماندها و لزوم مدیریت بهینه آن ها، کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها و موسسات و نهادهای دولتی و غیر دولتی و همچنین شرکت ها، موسسات و اشخاص حقیقی و حقوقی موظفند مقررات و سیاستهای مقرر در این قانون را رعایت کنند.
براساس گزارش سایت سامات، عبدل زاده در خاتمه اظهار داشت:  بدیهی است در صورت عدم اقدام بایسته، باستناد مواد ۱۶ و ۱۸ قانون مدیریت پسماندها  و ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی این قبیل متصدیان به مراجع قضایی معرفی و تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.