خانه » زمینه » آب، هوا، خاک » احیای تالاب انزلی از کارهای برجسته گیلان است

احیای تالاب انزلی از کارهای برجسته گیلان است

مدیرکل حراست مرکزی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: احیای تالاب انزلی از کارهای شاخص گیلان و مورد تقدیر است.

تالاب انزلی محیط زیست شهروان

به گزارش ایسنا، جزینی زاده امروز در جمع خبرنگاران گیلان با بیان اینکه حفاظت محیط زیست مقوله ای است که اهمیت جهانی دارد گفت: حفظ، حراست و مراقبت از مواهب و منابع خدادادی و رفع موانع محیط زیستی جز با مشارکت ملی مرتفع نخواهد شد و این مهم از تاکیدات مکرر رئیس سازمان است.

وی افزود: همواره پیشگیری مقدم بر مچگیری، مستـــندسازی مقدم بر سندسازی، همگرایی مقدم بر واگرایی و انعطاف مقدم بر انتقام است، پس همواره در نظر داشته باشیم قبل از هر چیز شرع و قانون و اخلاق را در نظر بگیریم و بجای مبارزه با مریض به مبارزه با مرض بپردازیم.

جزینی زاده ادامه داد:شرع و قانون و اخلاق سرلوحه امور در حوزه حراست است و این موضوع به تمام روسای حراستهای سازمان اعلام شده و باید کلیه فعالیتهای آنان بر همین اساس باشد.

مدیرکل حراست سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه خانواده محیط زیست باید در جهت ارتقاء عملکرد سازمان بکوشند، گفت: همه ما شاخ و برگ های درختی هستیم که مردم باید در سایه آن به آرامش و آسایش برسند. این درخت در دولت تدبیر و امید با رویکرد زیست محیطی و خدمت بی منت به اوج نقطه رشد خود رسیده است ولی هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن داریم.

جزینی‌زاده با اشاره به فعالیت های اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان در احیاء تالاب بین المللی انزلی این اقدام را از اقدامات شاخص سازمان محیط زیست در جلب مشارکت عنوان کرد و در خور تقدیر دانست.

وی بر افزایش رفاه و تامین معیشت محیط بانان و کارکنان سازمان تاکید کرد.

مدیرکل حراست سازمان حفاظت محیط زیست ر خصوص انتخابات آتی گفت: امنیت ، رقابت ، سلامت و مشارکت رویکرد اصلی است و رعایت  بی طرفی و عدم استفاده از امکانات اداری را در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری تاکید کرد.

وی تصریح کرد: بی طرفی با بی تفاوتی فرق می کند و باید شور و نشاط انتخاباتی را از امروز تا پایان رای گیری به اوج خود برسانیم تا مردم در فضایی مناسب مانند گذشته انتخابات خوبی را برگزار کنند  چون مردم تعیین کننده سرنوشت کشور هستند و هرجا که به مردم افتخار کردیم حماسه آفریدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان نیز گفت: مشارکت مردم برای امحای سنبل‌آبی پس از زلزله بم بیشترین مشارکت مردمی را از ان خود کرده است.

به گزارش ایسنا، قربانعلی محمدپور به پیش رو بودن هفته زمین پاک اشاره کرد و گفت: باید با تنویر افکار عمومی، عملکرد محیط زیست در حوزه های مختلف از جمله احیای تالاب و امحای گونه مهاجم سنبل آبی که از مهمترین اقدامات مشارکتی بوده و حتی پس از زلزله بم بزرگترین فعالیتی بود که با هم افزایی و مشارکت مردم به ثمر رسید به تصویر کشیده شده و به اطلاع مردم ایران رسانده شود.

وی اضافه کرد: با توجه به مشکلات عدیده مالی که در سال گذشته پشت سر گذاشته شد فقط و فقط همدلی و مشارکت و وحدت کلیه همکاران چه ستادی و چه اجرایی، دلیل تسریع روند بهبود محیط زیست استان بود.

محمدپور تصریح کرد: در زمینه پسماند نیز  باپیگیری هایی که در استان گیلان صورت گرفت دانشگاه علوم پزشکی متعهد شد تمامی مراکز درمانی دولتی را به سیستم تصفیه‌خانه مجهز کند.