خانه » تازه ها » اجرای طرح توسعه و حفاظت در ۷۵۰ هکتار از مراتع و جنگل‌های باشت

اجرای طرح توسعه و حفاظت در ۷۵۰ هکتار از مراتع و جنگل‌های باشت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باشت گفت: از ابتدای اجرای طرح توسعه و حفاظت از جنگل‌ها و مراتع باشت تاکنون ۷۵۰ هکتار از اراضی این شهرستان به زیر اجرای این طرح رفتند.

%d8%ac%d9%86%da%af%d9%84%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d9%85%d8%ad%db%8c%d8%b7-%d8%b2%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86

به گزارش ایسنا، «سامان گرجی» در جمع خبرنگاران  افزود: اجرای طرح توسعه و حفاظت از جنگل‌ها و مراتع شهرستان باشت در دست اجراست.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای اجرای طرح توسعه و حفاظت از جنگل‌ها و مراتع باشت تاکنون ۷۵۰ هکتار از اراضی این شهرستان به زیر اجرای این طرح رفتند. رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باشت تصریح کرد: در این طرح درختان بادام، کنار، بید، کاشته شده است.

گرجی افزود: از دیگر کارهای انجام شده در این طرح احیای درختان آسیب‌دیده از خشکیدگی بلوط و کشت آنغوزه در مراتع می‌توان نام برد. وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اجراشده در این طرح کشت آنغوزه در ارتفاعات کوه خامی و نزدیکی رود رونه است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باشت خاطرنشان کرد: در این طرح ۴۰۰ هکتار به زیر کشت این گیاه دارویی رفته است. گرجی افزود: از دیگر طرح‌های صیانت و توسعه جنگل‌ها و مراتع می‌توان به کاشت گونه‌های بادام در۱۵۰ هکتار، کاشت درخت بید و کنار در ۵۰ هکتار، اجرای حفاظت از درختان بلوط اشاره کرد.

وی یادآور شد: این طرح کمک بسیاری به مهار پدیده بیابان‌زایی، افزایش و توسعه جنگل‌های باشت می‌کند.