خانه » تازه ها » مشکل زباله مازندران با مشارکت سرمایه‌گذاران ژاپنی برطرف می‌شود

مشکل زباله مازندران با مشارکت سرمایه‌گذاران ژاپنی برطرف می‌شود

زباله، محیط زیست، زیست بوم، شهروان، سرمایه گذاران ژاپنیمعاون استاندار و فرماندار ویژه آمل با اشاره به رفع مشکل زباله این شهرستان گفت: به‌منظور رفع این مشکل قرارداد با شرکت ژاپنی ورود یافته و وزارت کشور جهت امضای قرارداد با این شرکت خصوصی پیگیر است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آمل، احمد منفرد پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه بهداشت و امینت غذایی این شهرستان با بیان اینکه با توجه به فرار رسیدن ماه مبارک رمضان حوزه فعالیت کارگروه بهداشت بیشتر مورد توجه و اهمیت قرار می‌گیرد، اظهار داشت: این کارگروه در این ایام باید نظارت و کنترل غذایی را با حساسیت ویژه‌ای در دستور کار قرار گیرد زیرا سلامت شهروندان در ماه مبارک رمضان حایز اهمیت است.

وی با تاکید براینکه تامین نیاز شهروندان در ماه مبارک رمضان با هماهنگی اداره تجارت و صنعت و معدن باید مورد توجه باشد تا در این ایام نسبت به توزیع کالا دچار مشکل نشوند، افزود: توزیع شیر و فرآورده‌های لبنی در ایام رمضان با نظارت دستگاه‌ها بهداشت و دامپزشکی باشد چرا که بخش عمده‌ای از سلامت مردم به این فرآورده‌ها بر می‌گردد.

منفرد با اشاره به اینکه در کشورهای پیشرفته توجه بر استانداردهای شرکت‌های تولیدی و غذایی به مراتب بالاتر از استانداردهای ملی است، تصریح کرد: این توجه به آمار مصرفی مصرف‌کنندگان از استفاده کالاهای برند و استانداردی بر می‌گردد که از این کالاها اطمینان دارند.

فرماندار ویژه آمل با بیان اینکه این شهرستان نیز با وجود شرکت‌های تولیدی معتبر و برند باید نگاه‌ شهروندان به حمایت از تولیدات داخلی باشد، افزود: یکی از موارد افزایش حمایت از این تولیدات داخلی نیز جلوگیری از کالاهای قاچاق و بی‌هویت است که متاسفانه در برخی از فروشگاه‌ها مشاهده می‌شود و این آسیبی جدی به واحدهای تولیدی محسوب می‌شود.

وی یکی از راهکارهای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی را جلوگیری از کالاهای قاچاق و مبارزه بر علیه این کالاها بیان کرد و گفت: جلوگیری از ورود بی‌رویه محصولات قاچاقی و عدم حمایت این کالاها در فروشگاه‌ها موجب برند کالاهای داخلی و توجه به واحدهای تولیدی و صنعتی می‌شود تا سطح تولید در استان و شهرستان افزایش یابد.

منفرد, کارگروه شهرستان را یکی از کارگروه‌های فعال در این استان دانست و مطرح کرد: با توجه به فعالیت اعضای این کارگروه، در امر بهداشت و سلامت نباید از وضعیت واحدهای پذیرایی، چاه‌های فاضلاب رستوران‌ها، محل پخت بی‌خبر بوده و کارشناسان و بازرسان  بهداشت نظارت بیشتری داشته باشند.

رئیس کارگروه بهداشت و سلامت غذایی شهرستان آمل با اشاره به وضعیت زباله این شهرستان عنوان کرد: جمع‌آوری زباله و رسیدگی بر محل دفع و دفن آن سال‌های سال دغدغه مسئولان دستگاه‌های اجرایی بوده و تاکنون تلاش‌های بسیاری برای عقد قرارداد با شرکت‌های خصوصی داخلی و خارجی داشته است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون این شهرستان جهت قرارداد با شرکت ژاپنی ورود یافته و وزارت کشور جهت امضای قرارداد با این شرکت خصوصی پیگیر هست تا مشکل زباله آمل برای سه یا چهار دهه آینده شود.

منفرد تاکید کرد: در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی یکی از راه‌های اجرایی جلوگیری از اسراف و حیف و میل کردن کالاها و اجناس در نظام است و برای توجه براین امر و رسیدن بر توسعه پایدار باید آموزش‌های لازم و دوره‌های آموزشی را گسترش داد.

کلید واژه ها: مشکل زباله آمل، شرکت ژاپنی، محل دفع، اقتصاد مقاومتی، محصولات قاچاقی، کالاهای قاچاق، شهروان، محیط زیست، زیست بوم، احمد منفرد