خانه » تازه ها » آملی‌ها ۲ هزار اصله نهال در روز درختکاری غرس می‌کنند

آملی‌ها ۲ هزار اصله نهال در روز درختکاری غرس می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، مردم این شهرستان امروز با حضور در طبیعت به پیشواز روز درختکاری رفتند و همایش نهال‌کاری برگزار کردند.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان آمل در حاشیه برگزاری این همایش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، اظهار کرد: این همایش در آستانه روز درختکاری با حضور مردم دوستدار طبیعت، انجمن مردم‌نهاد کوهنوردان ایران و همشهریانی آملی در جنگل چپاس روستای آهنگرکلا دست‌سر برگزار شد.

وحید خلیلی افزود: درخت و درختکاری از ارزش بسیاری برخوردار است، زیرا درخت در حیات انسان نقش حیاتی و کلیدی دارد.

وی با گرامیداشت هفته منابع طبیعی و همبستگی با طبیعت، تصریح کرد: مراسم گرامیداشت روز درختکاری همانند سال‌های گذشته در ۱۵ اسفند همراه با مسئولان شهری و مردم بر پا می‌شود تا با غرس نهال، به نسل جوان و نوجوان بیاموزیم که دست به تخریب جنگل و طبیعت نزنند.

رئیس اداره منابع طبیعی آمل با اعلام اینکه این مراسم در منطقه جنگلی تله‌بن ابتدای جاده سنگ‌درکا در بخش امامزاده عبدالله (ع) برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: تعداد ۲ هزار اصله نهال در روز درختکاری در این شهرستان کاشته می‌شود که جنس نهال‌ها برای هر منطقه متناسب با شرایط اکولوژیک انتخاب می‌شود.

این مسئول گفت: این مراسم با همکاری نهادهای دولتی، دستگاه‌های اجرایی، هیأت کوهنوردی و انجمن کوهنوردان ایران در بخش‌های مختلفی همانند ضلع غربی جنگل‌های روستای رزکه هم اجرایی می‌شود.

خلیلی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی روز مزرعه، ادامه داد: این کارگاه در راستای استقبال از هفته منابع طبیعی برگزار شد که در آن کارشناسان اداره منابع طبیعی شهرستان آمل، مسئولان جهاد کشاورزی، بهره‌برداران و باغداران حضور داشتند.

وی گفت: این کارگاه آموزشی با موضوع نهال‌کاری صنوبر و اهمیت زراعت چوب در نهالستان کلوده دنبال شد.

کلید واژه ها: روز درختکاری، شهرستان آمل، منابع طبیعی، جنگل چپاس، وحید خلیلی، زراعت چوب در نهالستان کلوده، جنگل‌های روستای رزکه