خانه » تازه ها » توسعه ۱۰۰ هکتاری فضای سبز برای جلوگیری از تجاوز به اراضی حریم منطقه ۱۸

توسعه ۱۰۰ هکتاری فضای سبز برای جلوگیری از تجاوز به اراضی حریم منطقه ۱۸

شهردار منطقه ۱۸ از افزایش صدهکتاری فضای سبز این منطقه در سالی که گذشت خبر داد و گفت: درختکاری در منطقه ۱۸ یکی از لوازم جلوگیری از تجاوز به اراضی حریم است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سلیمی در مراسم کاشت ۷۰ اصله درخت به یاد ۷۰ شهید مدافع حرم (سرو حرم) در تهران صبح امروز در بوستان قائم و با حضور مرتضی طلایی نایب رئیس شورای شهر تهران، حجت‌الاسلام ناصحی مقدم و رئیس اداره امور ایثارگران شهرداری تهران برگزار شد با اشاره به اینکه در سال گذشته ۷۰ هزار اصله درخت در منطقه ۱۸ کاشته شد، اظهار کرد: کاشت درخت در مراسم امروز نیز کار ارزشمندی است که با هدف زنده نگه داشتن یاد شهدا انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه آرامش امروز ما مدیون صلابت این شهدای رشید است، ابراز امیدواری کرد بتوانیم حافظ این صلابت و سرافرازی باشیم.

به گفته سلیمی در تهران حدود ۷۰ شهید مدافع حرم وجود دارد که امروز به یاد آنها و به دست خانواده‌های آنها در مجاورت ۵ شهید گمنام مقبره‌الشهدای بوستان قائم درخت سرو کاشته خواهد شد.

شهردار منطقه ۱۸ تهران با بیان اینکه منطقه ۱۸ در حریم تهران قرار دارد و از این رو مورد تجاوز قرار می‌گیرد گفت: احداث فضای سبز یکی از اقداماتی است که به تثبیت دارایی‌های شهر می‌انجام و از تجاوز به آن جلوگیری می‌کند.

وی سرانه فضای سبز فعلی تهران را ۱۷٫۸ متر مربع عنوان کرد و گفت: اگرچه این سرانه قابل قبول و استاندارد است اما درختکاری در منطقه ۱۸ متوقف نخواهد شد و امیدواریم با بهره‌گیری از این فرصت زیست‌محیطی بتوانیم بخشی از آلام شهر تهران را همچون آلودگی هوا را نیز کاهش دهیم.

به گفته وی احداث ۱۰ پارک و بوستان در منطقه ۱۸ در دستور کار قرار دارد که در سال آینده پیگیری خواهد شد.

سلیمی در پایان گفت: تدبیری اندیشیده شود تا در اموال خصوصی کارخانجات و صنایع فعال در حریم بخشی از اراضی بایر به توسعه فضای سبز اختصاص یابد.

کلید واژه ها: شهردار منطقه ۱۸، بوستان قائم، آلودگی هوا، درختکاری، درخت سرو، محیط زیست، زیست بوم