خانه » زمینه » آب، هوا، خاک » آلودگی۱۰ تا ۱۵ هکتار از زمین های اهواز به پساب های نفتی

آلودگی۱۰ تا ۱۵ هکتار از زمین های اهواز به پساب های نفتی

رئیس اداره محیط زیست اهواز از آلودگی۱۰ تا ۱۵ هکتار از اراضی بخش غیزانیه اهواز به علت نشت پساب های نفتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی بنی عگبه صبح امروز دوشنبه در شورای سلامت شهرستان اهواز اظهار کرد: حدود ۱۴۰ میلیون فوت مکعب گاز در بخش غیزانیه سوخته می شود. به صورت کلی هم اکنون در مرحله دوم طرح آماک، حدود ۶۰ میلیون فوت مکعب گاز بنگستان سوزانده می شود که از سال ۹۳ باید اجرایی می شد و تاکنون اجرا نشده است.

%d8%a2%d9%84%d9%88%d8%af%da%af%db%8c-%d9%86%d9%81%d8%aa%db%8c-%d9%85%d8%ad%db%8c%d8%b7-%d8%b2%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86

بنی عگبه با اشاره به آلودگی های نفتی در مدت اخیر در اهواز بیان کرد: ۱۰ تا ۱۵ هکتار از اراضی بخش غیزانیه به دلیل نشست پساب های نفتی آلوده شده است. غیر از شرکت های کارون و مارون، یک شرکت زیرمجموعه حفاری هم داریم و بحث جمع آوری بخارات اسیدی را هم در حال پیگیری هستیم که وعده دادند این کار را تا پایان سال انجام دهند.

وی عنوان کرد: احداث لاگون به منظور جمع آوری پساب های آلوده است نیاز اساسی منطقه به شمار می رود که تا دی ماه باید اجرایی شود.

رئیس اداره محیط زیست اهواز عنوان کرد: پساب شرکت نفت و گاز مارون نیز وارد برکه می شود که بر اساس وعده قرار شد تا ملاحظات زیست محیطی را رعایت کنند. همچنین پسماندهای صنعتی هم مقرر شد مدیریت شود.

بنی عگبه اظهار کرد: دادستان مقرر کرده که نیشکر ۲۳ درصد از محصولات خود را به صورت سبز برداشت کند که این اصلا مورد رضایت ما نیست. طبق کنترل هایی که روی شرکت نیشکر دهخدا انجام می دهیم سوزاندن نیشکر مشکلاتی را برای مردم ایجاد می کنند. بر اساس تحقیقات برداشت سبز اصلا مقرون به صرفه نیست و مجبور به سوزاندن هستند.

وی بیان کرد: شرکت صنایع فولاد بر اساس پیگیری های فراوان ۱۹ پروژه زیست محیطی را تعریف کرده و ۱۱ مورد به اتمام رسیده است. هشت مورد از پروژه ها نیز در دست اجرا است که برخی تا پایان امسال و برخی نیز تا پایان سال آینده به اتمام می رسند.