خانه » تازه ها » هشدار محیط زیست تهران نسبت به آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت استان

هشدار محیط زیست تهران نسبت به آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت استان

با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و خشک شدن پوشش گیاهی در مناطق چهارگانه تحت مدیریت ، اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران طی اطلاعیه در خصوص آتش سوزی در این مناطق هشدار داد.

آتش سوزی درختان تهران محیط زیست

به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و خشک شدن پوشش گیاهی در مناطق چهارگانه تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست تهران (پارکهای ملی، آثارطبیعی ملی، پناهگاههای حیات وحش، مناطق حفاظت شده) وتردد و ورود افراد بومی وگردشگران به این مناطق هرساله شاهد آتش سوزی دربرخی از این مناطق بوده ایم.
در این اطلاعیه آمده است: ضمن اعلام آماده باش کلیه نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان در مناطق و پاسگاههای محیط بانی، هماهنگی های لازم جهت پشتیبانی دیگر دستگاههای مربوطه درمواقع ضروری ازطریق ادارات شهرستانی بعمل آمده است.
گفتنی است ایجاد و فراهم کردن مقدمات آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست بر اثر بی مبالاتی یا عدم رعایت مقررات محیط زیست وتخلف در اینخصوص جرم محسوب می گردد وبه استناد بند ه ماده ۱۳ قانون شکار و صید فرد خاطی به مجازات حبس از ۹۱ روز تا  ۳سال یا جزای نقدی ازیک میلیون و هشتصد هزار ریال تا بیست میلیون ریال ودر صورت تکرار به هر دو مجازات محکوم می شود و در صورت آتش سوزی عمدی در پارکهای ملی وآثار طبیعی ملی مرتکب به مجازاتهای مقرر در ماده ۶۷۵ قانون مجازالت اسلامی، حبس از ۲ تا ۵ سال  محکوم می شود .
بر اساس گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)، همچنین شهروندان از روشن کردن آتش در مناطقی که قابلیت وشرایط اشتعال را دارند جدا خودداری نموده و در این ضمینه احتیاط بیشتری نمایند ودر صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت استان مراتب را به پاسگاههای محیط بانی ویا ادارات حفاظت محیط زیست شهرستانی ویا شماره تلفن ۲-۷۷۳۵۵۷۸۱ اطلاع دهند.