خانه » تازه ها » آتش سوزی “تنگه قیر” چرداول کنترل شد

آتش سوزی “تنگه قیر” چرداول کنترل شد

تنگ قیر آتش سوزی محیط زیست شهروان

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام با بیان اینکه حریق منطقه تنگ قیر چرداول مهار شده است گفت:نیروهای اطفای حریق در محل برای جلوگیری از شعله‌ور شدن مجدد حضور دارند.

سرهنگ غلامرضا فتحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار داشت: خوشبختانه پس از چند روز آتش‌سوزی منطقه تنگ قیر چرداول با کمک نیروهای مردمی و بسیج و مأموران اطفای حریق منابع طبیعی و محیط زیست استان مهار شد.

وی با بیان اینکه میزان درستی از خسارت‌های وارد آمده مشخص نیست افزود: بخش زیادی از اراضی کشاورزی و محصولات کشاورزی مردم نیز در این آتش‌سوزی از بین رفته است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان ایلام عنوان کرد: در روز جمعه یک فقره حریق که عامل آن نیز انسانی بوده است رخ داد که در شامگاه جمعه حریق به صورت کامل مهار شد اما با وزش باد این حریق مجدداً شعله‌ور شد.

وی گفت: امروز با بسیج شدن بیش از ۳۰۰ نفر از مردم آتش‌سوزی مهار شد اما برای جلوگیری از شعله‌ور شدن مجدد حریق نیازمند کنترل و حضور نیروها هستیم.

فتحی خاطرنشان کرد: شیب تند و صعب‌العبور بودن منطقه مهار را به تأخیر انداخت و هم اکنون بیش از ۱۵۰ نفر در محل حضور دارند و بالگرد نیز کار انتقال نیروهای اطفای حریق به محل را انجام می‌دهد.