خانه » تازه ها » آتش در پارک جنگلی شهید باهنر اراک مهار شد

آتش در پارک جنگلی شهید باهنر اراک مهار شد

آتش‌سوزی در پارک جنگلی شهید باهنر اراک با تلاش آتش‌نشانان به موقع مهار و خاموش شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری ۱۲۵، در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اطلاع‌رسانی این حادثه، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اراک در ساعت ۲۱:۴۱ دقیقه شب گذشته آتش‌نشانان ایستگاه  ۱۲۰ واقع در کوی صنعتی را به همراه تانکر حامل آب به پارک جنگلی شهید باهنر واقع در بلوار آیت اله اراکی رهسپار کرد.

مدیر منطقه یک عملیات سازمان که در محل حادثه حضور داشت در این خصوص گفت: با رسیدن آتش‌نشانان به محل حادثه مشاهده شد مقدار زیادی چوب و علوفه خشک فضای سبز که در محل خاصی انباشت شده بود به علت نامعلومی طعمه حریق شده و آتش در حال سرایت به درختان اطراف بود.

وی تصریح کرد: آتش‌نشانان به سرعت با استفاده از تجهیزات انفرادی و لوله‌های آبرسانی از چندین جهت عملیات مهار آتش‌سوزی را آغاز کرده و با توجه به دود زیاد آن و احتمال وجود آتش پنهان به کمک لودر شهرداری اقدام به جابجایی آنها کرده و آتش را به طور کامل مهار و خاموش کردند.

وی خاطرنشان کرد: در زمان وقوع این آتش سوزی در یکی دیگر از نقاط پارک نیز آتش‌سوزی از همین نوع رخ داده بود که گروهی دیگر از آتش‌نشانان به محل اعزام و این آتش سوزی را خاموش کردند.

براساس این گزارش، نیروهای عملیاتی پس از خاموش کردن کامل آتش‌سوزی و اطمینان از عدم هرگونه آتش پنهان به ماموریت خود خاتمه داده و به ایستگاه مراجعت کردند.